Quicktec

Dom jednorodzinny w Sobótce

  • Łącznie 19 urządzeń magistralnych KNX
  • Zintegrowane systemy: oświetlenia, rolet, ogrzewania
  • Aktory: Jung
  • Przyciski: Jung F50, LS 990
  • Czujniki ruchu: Jung
  • Wizualizacja: Babtechnologie EIBPORT v3 – Cubevision
  • Szacunkowa powierzchnia: 158m2

Znajdująca się zaledwie 45min drogi, od Wrocławia, położona u podnóża góry Ślęży – Sobótka jest jednym z najstarszych polskich miast osadzonych na prawie niemieckim, a prawa miejskie uzyskała w 1221 r.

Wnętrze domu o powierzchni 158m2 zostało zaprojektowane przez biuro architektoniczne – Bluetarpan z Warszawy.

Niezwykle ciepły i przestronny salon – który jest stworzony do spotkań z rodziną i przyjaciółmi do białego rana. Dominuje tu biel, drewno oraz czarne wykończenia.
Paski ledowe na ścianach przy schodach wyszczególniają miejsca niebezpieczne, takie jak schody.

Zakres prac na Sobótce, obejmowały wykonanie projektu wykonawczego instalacji elektrycznej, wraz z programowaniem i uruchomieniem systemu KNX. Zakres działań systemu KNX został tak określony, aby możliwe było praktyczne zintegrowane planowanych systemów: oświetlenia, rolet i ogrzewana.

Sterowanie oświetleniem jest całkowicie dostosowane do trybu dnia mieszkańców, delikatne światło budzi nas, gdy zaczynamy dzień od porannej kawy, a popołudniu zwiększa swoje natężenie – oczywiście w zależności od naszej obecności w domu. Wszystko, aby nie namieszać w naszym zegarze biologicznym.

Rolety zostały tak przystosowane, aby podnosiły się wraz z rozpoczęciem się dnia czy i opadały w nocy, gdy już wszyscy smacznie śpią.

W przypadku oświetlenia oraz rolet mamy możliwość załączenia trybu wakacyjnego tak, aby odstraszyć niepowołanych gości symulacją obecności którą system KNX dopasowuje do rytmu życia domowników.

Brama również jest zintegrowana z systemem KNX, możliwe jest zdalne otwarcie bramy dla kuriera umożliwiając mu pozostawienie przesyłki w bezpiecznym miejscu i kontrolując monitoring zamknięcie bramy po opuszczeniu posiadłości.

Całość uzupełnia serwer wizualizacji CubeVision, firmy Bab-Technologie, który ułatwia sterowanie systemami. Możliwa jest obsługa za pomocą aplikacji mobilnej, daje to zdalny i szybki dostęp do całego systemu. Całość pozostaje pod naszą kontrolą.

Jeśli chodzi o przyciski inwestorzy postawili na niemiecka solidność – JUNG F50, kontroler prosty w swoim użytkowaniu i designie. Nie rzucający się mocno w oczy, lecz dający o sobie znać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Po co dalej wstawać, żeby zgasić światło?

Spraw, żeby twoja przestrzeń była smart

telefon
Wybierz numer zadzwoń
lub
poczta e-mail
Otwórz maila napisz