Twoja smart przestrzeń

Poznaj możliwości inteligentnego budynku

Inteligentny budynek to jeden zintegrowany system zarządzania, który posiada spójny układ czujników i detektorów. Reagują one na wszelkie zmiany środowiska zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Ale właściwie

Jak to działa?

Wygoda, komfort i bezpieczeństwo to tylko kilka z wielu możliwości, jakie możesz zyskać inwestując w systemy zarządzania budynkiem. Inteligentne instalacje pozwalają sterować oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją oraz systemami alarmowymi i wieloma innymi urządzeniami, które podłączysz do wspólnej sieci.

Jaki wygląda proces

Nowa instalacja

Instalacja systemu inteligentnego budynku to złożony proces, który przebiega poszczególnymi etapami. Projekt, przebieg instalacji oraz programowanie i wizualizację uzgadniamy i prezentujemy tak, by inwestor od początku wiedział, na czym stoi.

Po odbiorze końcowym inwestycji dajemy 30 dni na bezpłatne wprowadzenie dodatkowych zmian na przyciskach lub w wizualizacji.

Oferta koncepcyjna

Projekt

Oferta

Prace instalacyjne

Programowanie i wizualizacja

Szkolenie z obsługi systemu

Dokumentacja powykonawcza

Serwis

QuickTec

Sterowanie budynkiem

Inteligentny budynek daje mnóstwo możliwości. Podłączenie do jednej sieci systemu monitoringu, domofonów oraz wideo-domofonów, a także wielu innych urządzeń pozwala na sprawne zarządzanie smart budynkiem. Bez większego wysiłku i zaangażowania, wystarczy tylko dostęp do dedykowanej aplikacji w urządzeniu mobilnym.

Oświetlenie

Rolety

Ogrzewanie

HVAC Wentylacja, Klimatyzacja i Ogrzewanie

Bezpieczeństwo

Jak wygląda proces

Retrofitting

Unowocześnianie budynków mieszkalnych oraz lokali użytkowych podnosi funkcjonalność danej przestrzeni. Inwestując w inteligentny budynek oraz systemy automatyki budynkowej zyskujesz nie tylko komfort i wygodę użytkowania budynku, ale zapewniasz sobie również wysoki poziom bezpieczeństwa.

Inwentaryzacja wstępna

Projekt

Oferta końcowa

Prace instalacyjne

Programowanie i wizualizacja

Szkolenie z obsługi systemu

Dokumentacja powykonawcza

Serwis

Zobacz jak możesz zwiększyć swój komfort

Funkcje komfortowe

Systemy zarządzania budynkiem pozytywnie wpływają na wykonywanie nawet najprostszych czynności. Wśród wielu zalet instalacji smart możemy wymienić przede wszystkim zwiększenie komfortu, poprawę wydajności oraz funkcjonalności budynków. Inteligentny budynek to przestrzeń, w której bez problemu, z każdego miejsca, za pomocą dedykowanego urządzenia bądź aplikacji, możesz swobodnie sterować oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, czy też zasilaniem podłączonych do gniazdek elektrycznych urządzeń.

HVAC | Wentylacja, Klimatyzacja i Ogrzewanie

  • Funkcja praca – włączenie rekuperacji na wyższy bieg
  • Funkcja ECO – automatyczne obniżanie temperatury podczas braku obecności w pomieszczeniu
  • Funkcja CO2 – w przypadku wykrycia dużej ilości dwutlenku węgla, wyciąg odprowadza szkodliwe substancje, a w zamian doprowadza większą ilość świeżego powietrza z zewnątrz
HVAC | Wentylacja, Klimatyzacja i Ogrzewanie

Multiroom

  • Funkcja audio – w czasie konferencji, spotkań biznesowych w formie zdalnej
  • Funkcja relaks – kafeteria, pokoje do wypoczynku, łazienki
  • Funkcja bezpieczeństwo – powiadomienie pracowników o zaistniałym niebezpieczeństwie, pożarze czy wycieku gazu na danym obszarze
Multiroom

Oświetlenie

  • Funkcja HCL (Human Centric Light) –  dostosowanie barwy i natężenia oświetlenia do naturalnego rytmu dobowego człowieka
  • Funkcja automatyczne oświetlenie – załączanie oświetlenia w wewnątrz i na zewnątrz budynku w zależności od stanu obecności osób w pomieszczeniach czy też w oparciu o natężenie światła naturalnego
Oświetlenie

Okna elektryczne

  • Funkcja automatyczne zamykanie – w razie ryzyka opadów deszczu wykrytego przez stację pogodową
  • Funkcja stanu otwarcia okien – podczas uzbrojenia systemu bezpieczeństwa użytkownik dostaje powiadomienie o wykryciu otwartego okna
Okna elektryczne

Rolety, żaluzje, zasłony

  • Funkcja zmierzch – automatyczne opuszczenie rolet na podstawie zegara astronomicznego
  • Funkcja świt – automatyczne podnoszenie rolet na podstawie zegara astronomicznego
  • Funkcja ECO oświetlenie – dostosowanie kąta lameli żaluzji do zadanego natężenia oświetlenia w pomieszczeniu
Rolety, żaluzje, zasłony
Na czym pracujemy

Najczęściej integrowane przez nas systemy

KNX

System KNX to magistralny system automatyki budynkowej. Wszystkie urządzenia w systemie KNX używają tego samego medium transmisyjnego, co oznacza, że jest możliwa wymiana danych pomiędzy urządzeniami w topologii magistrali.

System KNX ma zdecentralizowaną strukturę, czyli nie ma potrzeby montowania jednostki centralnej, ponieważ „inteligencja” systemu jest rozsiana po wszystkich urządzeniach. Centralizacja systemu KNX jest jednak możliwa, jeśli jest to wymagane.
Jeśli jedno urządzenie ulegnie awarii, reszta urządzeń będzie kontynuowała swoją pracę.

ponad
 
producentów KNX
ponad
 
certyfikowanych urządzeń KNX
ponad
 
lata na rynku

System KNX jest otwarty, co pozwala na dobór urządzeń adekwatnie do wymogów klienta zarówno pod kątem wizualnym jak i funkcjonalnym. Jest możliwe zestawienie w jednym projekcie, np. przycisków kilku różnych producentów, a nawet zintegrowanie z innymi systemami automatyki.

Technologia KNX to prekursor w sterowaniu domem i budynkiem, jest otwarta na nowości technologiczne takie jak IoT i stale się rozwija.

BMS

System zarządzania budynkiem daje możliwości usprawnienia pracy oraz ogranicza ilość problemów do minimum dla każdego użytkownika.

Główna korzyści z tego systemu:

  • Podniesienie komfortu dla użytkowników
  • Optymalizacja zużycia energii i obniżenie kosztów eksploatacji
  • Wzrost poziomu bezpieczeństwa budynku

Komfort przebywania w pomieszczeniu jest znacznie uzależniony od warunków cieplnych i efekty wentylacji. Poprawnie zintegrowany system automatyki budynkowej BMS zapewnia możliwość dostosowania idealnej temperatury i wilgotności oraz skuteczną wymianę powietrza równocześnie zapewniając optymalizację kosztów zużycia ciepła i energii.

Przykładowo, gdy użytkownik opuści klimatyzowane pomieszczenie lub otworzy okno, system BMS automatycznie wyłącza urządzenia klimatyzacyjne lub grzewcze.

Monitorowanie stanu zabezpieczeń elektrycznych, rejestracja zużycia energii elektrycznej, ciepła, chłodu i wody pozwala na podejmowanie świadomych decyzji i szybką reakcję w przypadku awarii. System BMS alarmuje obsługę tak, aby usterka została usunięta w możliwie jak najkrótszym czasie nie zakłócając normalnego użytkowania budynku.

Systemy bezpieczeństwa

Firma Jablotron za sprawą 30 lat doświadczenia w rozwijaniu i produkowaniu alarmów udostępnia klientowi prostą, intuicyjną i wygodna aplikację mobilną. Poza standardowymi przewodowymi urządzeniami oferuje również bezprzewodowe, co w razie nieplanowanej rozbudowy lub zmiany użytkowania obiektu pozwala na dodanie do aktualnego systemu bezprzewodowej czujki na baterie bez potrzeby tworzenia osobnej strefy. System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) tej firmy działa w topologii magistrali co daje przewagę nad topologią gwiazdy przez mniejszą ilość użytych przewodów podczas instalacji. W ofercie są również inteligentne funkcje tj. ogrzewanie, otwieranie garażu po rozbrojeniu alarmu np. mrugnięciem świateł lub pilotem.

Serwer wizualizacji

Babtechnologie. Firma oferująca wizualizacje, serwery wizualizacji oraz urządzenia pozwalające integrować systemy domowe z IoT. Standardową wizualizacją jaką proponujemy inwestorom jest CUBEVISION 2. Na tablecie i w przeglądarce jako tło można ustawić zdjęcie pomieszczenia, w urządzeniach mobilnych konfiguracja przycisków jest ułożona w wygodny do użycia sposób. Aplikacja ładuje się szybko i jest bardzo responsywna, oferuje możliwość samodzielnego tworzenia scen przez upuszczanie poszczególnych elementów w odpowiednie miejsce.

Bardziej zaawansowaną wizualizacją jest CONTROL L, jest najlepszym rozwiązaniem dla większych budynków. Na rzucie piętra można umieszczać poszczególne przyciski funkcyjne.

Wizualizację CONTROL L można łączyć z CUBEVISION 2.

strzałka
Miej kontrolę nad swoim domem

Monitorowanie danych

  • zużycie energii elektrycznej (fotowoltaika, samochód
    elektryczny, dom)
  • czas pracy opraw oświetleniowych
  • zużycie gazu
  • zużycie wody
Co jeszcze Cię ciekawi?

Najczęściej zadawane pytania

BMS (z ang. Building Management System ) to system automatyki budynkowej, pozwalający na monitorowanie i zarządzanie wszystkimi systemami w obrębie budynku i w jego otoczeniu. System BMS integruje systemy obecne w budynku w jednym interfejsie graficznym, co pozwala zarządzać systemami w sposób efektywny i oszczędny.
System BMS stosuje się przede wszystkim w obiektach tj.:

  • biurowce,
  • hotele,
  • centra handlowe,
  • szpitale.
QuickTec

Inteligentny budynek – najważniejsze zalety

Nowoczesne budynki mieszkalne czy użytkowe z elementami sterowanymi w inteligentny sposób dają właścicielom i użytkownikom wymierne korzyści. Na co możesz liczyć inwestując w innowacyjny inteligentny budynek?

Inteligentny budynek to przede wszystkim ogromny komfort funkcjonowania. Zdalne zarządzanie klimatyzacją, oświetleniem, roletami czy ogrzewaniem z jednego urządzenia to duża oszczędność czasu i możliwość sterowania z każdego miejsca na ziemi.

Komfort to jednak niejedyna zaleta wdrożenia inteligentnych rozwiązań w określonej przestrzeni. Inteligentny budynek to także wymierne oszczędności finansowe. Zaprogramowanie włączonego światła, zasuwanie i otwieranie rolet oraz deaktywowanie określonych urządzeń elektrycznych wpłynie pozytywnie na zasobność portfela użytkowników.

Na co jeszcze wpływa inteligentny budynek?

  • Bezpieczeństwo – zaprogramowane systemy rolet antywłamaniowych czy alarmu chronią przed włamaniem, a możliwość wyłączenia kuchenki, pralki czy suszarki zdalnie, w każdym momencie np. przed pożarem czy zalaniem mieszkania.

  • Funkcjonalność – odpowiednie zaprogramowanie zdalnej pracy urządzeń sprawia, że można zautomatyzować procesy tak, aby uzupełniały one swoją pracę, stanowiąc powiązany ze sobą łańcuch.

  • Ekologia – wyłączanie sprzętów elektrycznych o określonej porze to nie tylko zmniejszenie zużycia prądu, ale też mniejsza emisja gazów cieplarnianych do atmosfery.

Powyższe korzyści jakie przynosi inteligentny budynek są zauważalne zarówno w wykorzystaniu prywatnym, jak i w firmach czy obiektach użyteczności publicznej.

Po co dalej wstawać, żeby zgasić światło?

Spraw, żeby twoja przestrzeń była smart

telefon
Wybierz numer zadzwoń
lub
poczta e-mail
Otwórz maila napisz