Quicktec

Klinika dentystyczna Dental Art w Szczecinie

  • Łącznie 37 urządzeń magistralnych KNX
  • Aktory: Jung
  • Przyciski: Jung F50, LS 990
  • Czujniki ruchu: Jung, Gira
  • Zintegrowane systemy: oświetlenia, DALI TW (Tunable White), ogrzewania, klimatyzacji, rekuperacji, audio
  • Wizualizacja: Babtechnologie EIBPORT v3 – CubeVision 2
  • Szacunkowa powierzchnia: 270m2

Znajdujemy się w Szczecinie, w dzielnicy Śródmieście – na ulic. Śląskiej, która do roku 1945 nosiła nazwę König-Albert-Straße (pol. ul. Króla Alberta). Stanowi ona fragment gwiaździstego układu ulic centrum jako jedna z czterech dróg zbiegających się na placu Grunwaldzkim. Natomiast kamienica przy ul. Śląskiej 38 w Szczecinie wpisana jest do rejestru zabytków.

Klinka dentystyczna w założeniach nie budzi w nas specjalnie za dobrych odczuć. Jednak tutaj wchodząc już na samym początku, mamy wrażenie znalezienia się w industrialnym i eleganckim butiku stworzonym specjalnie Dla naszych potrzeb. Czerwona cegła oraz śnieżno-białe ściany, panele znajdują się w recepcji-poczekalni, nadaje to odpowiedniego balansu dla tego miejsca. Kamienna podłoga prowadzi nas do gabinetów zabiegowych jak i prywatnych pomieszczeń konsultacyjnych.

Nad komfortem pacjentów oraz pracowników czuwają zintegrowane systemy w standardzie KNX. Oświetlenie załącza się automatycznie w wewnątrz budynku w zależności od stanu obecności osób w pomieszczeniach, łazienkach, gabinetach – czy też w oparciu o natężenie światła dziennego.

Rekuperacja, umożliwia kontrolę ruchu powietrza oraz odzyskiwanie ciepła, z nagrzanego już, ale brudnego (wilgotnego i nasyconego dwutlenkiem węgla) powietrza. Instalacja grzewcza oraz klimatyzacja poprawia komfort cieplny w gabinetach.

System DALI TW, zastosowany w gabinetach oraz biurach – ma za zadanie bezstopniową regulację temperatury barw światła od ciepłej do zimnej bieli. Odpowiednio dostosowana barwa w ciągu dnia, wpływa na rytm biologiczny człowieka, co może przełożyć się na zwiększenie wydajności pracy. Oświetlenie możemy całkowicie zostawić oprogramowaniu, albo sami zmieniać stan według swoich potrzeb. Pod względem designu, buduje to wrażenie sterylności tego miejsca oraz profesjonalizmu. Instalacja audio, umila czas pacjentom w oczekiwaniu na zabieg.

Automatyczna instalacja grzewczo-klimatyzacyjna dba o balans cieplny przebywających tam ludzi. Jeśli chodzi o przyciski, właściciele postawili na niemiecką solidność – JUNG F50. Kontrolery praktyczne w swoim zarządzaniu i prostym designie wpasowują się perfekcyjnie w stylistykę pomieszczeń o medycznym przeznaczeniu.

Po co dalej wstawać, żeby zgasić światło?

Spraw, żeby twoja przestrzeń była smart

telefon
Wybierz numer zadzwoń
lub
poczta e-mail
Otwórz maila napisz