Quicktec

Klinika Implantologii i Ortodoncji Hahs w Szczecinie

  • Łącznie 218 urządzeń magistralnych KNX
  • Aktory: ABB
  • Przyciski: ABB Triton
  • Czujniki ruchu: ABB
  • Zintegrowane systemy: oświetlenia, DALI TW (Tunable White), żaluzji, ogrzewania, klimatyzacji – ModBus oraz BACnet, audio
  • Przyciski: Jung F50, ABB Triton
  • Wizualizacjia: Babtechnologie EIBPORT v3 – CubeVision
  • Szacunkowa powierzchnia: 2000m2

Hahs Klinika to kompleks medyczny ukryty w zielonej otocze, znajdujący się na obrzeżach Szczecina, w cichej okolicy dzielnicy Zdroje, tuż obok węzłów komunikacyjnych łączących Prawobrzeże Szczecina z Lewobrzeżem. Bardzo nowoczesny budynek, którego właściciele, chcą być na bieżąco z innowacyjnymi rozwiązaniami – tym samym przyczyniając się do poprawy komfortu pacjentów oraz pracowników kliniki.

Za sprawą możliwości standardu KNX przeprowadzono retrofitting istniejącej instalacji – okazało się, że urządzenia będące w dobrym stanie technicznym, potrzebowały nowego oprogramowania w którym odtworzono poprzednie funkcjonalności oraz uzupełniono o nowe. Dodatkowo instalację powiększono o nowe aktory.

Nad komfortem pacjentów oraz pracowników czuwają zintegrowane systemy w standardzie KNX. Oświetlenie załącza się automatycznie w wewnątrz budynku w zależności od stanu obecności osób w pomieszczeniach, łazienkach, gabinetach – czy też w oparciu o natężenie światła dziennego.

System DALI TW zastosowany w gabinetach oraz biurach – ma za zadanie bezstopniową regulację temperatury barw światła od ciepłej do zimnej bieli. Oświetlenie możemy całkowicie zostawić oprogramowaniu, albo sami zmieniać stan według swoich potrzeb. Każdy z lekarzy-stomatologów, dostosowuje sobie światło indywidualnie do swoich potrzeb, wybarwienia zębów pacjenta. Warto zauważyć, że odpowiednio dostosowana barwa w ciągu dnia, wpływa na rytm biologiczny człowieka, co może przełożyć się na zwiększenie wydajności pracy. Pod względem designu, buduje to wrażenie sterylności tego miejsca oraz profesjonalizmu.

Audio, umila czas pacjentom w oczekiwaniu na zabieg oraz wywołuje ich do gabinetu zabiegowego. Instalacja grzewcza oraz klimatyzacja poprawia komfort cieplny w gabinetach.

Jeśli chodzi o przyciski, Właściciele postawili na niemiecką solidność – JUNG F50, oraz szwajcarską precyzję ABB Triton. Kontrolery nieskompilowane w swoim zarządzaniu i prostym designie wpasowują się perfekcyjnie w stylistykę budynku o medycznym przeznaczeniu.

Po co dalej wstawać, żeby zgasić światło?

Spraw, żeby twoja przestrzeń była smart

telefon
Wybierz numer zadzwoń
lub
poczta e-mail
Otwórz maila napisz